Skontaktuj się: tel. (22) 299 59 75, e-mail: biuro@atlanti.pl

Klasycy ekonomii

Milton Friedman był jednym z najgenialniejszych ekonomistów w historii ludzkości, którego myśl jest ponadczasowa i aktualna nawet dziś.

Z tego powodu postanowiliśmy uczcić tę wybitną postać wyborem 10 najlepszych cytatów Friedmana. Te kilka słów opisuje całą prawdę o gospodarce i o tym, gdzie powinna ona zmierzać w przyszłości.

10 – o inflacji

Inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy.

9 – o wysokich podatkach i pomocy społecznej

Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.

8 – o ekonomicznym nieuctwie

Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych.

7 – o biurokracji

Piekło tak nie szaleje, jak zlekceważony biurokrata.

6 – o rządzie

Rząd nie rozwiązuje problemów, rząd je tworzy.

5 – o świecie finansów

Świat finansów jest podobny do alkoholizmu: i w jednym i w drugim przypadku najpierw jest nadmiar środków płynnych, następnie euforia, a na końcu – depresja.

4 – o euro

Z euro jest jak z socjalizmem. To piękna idea, która nie sprawdza się w praktyce.

3 – o Polsce

Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska.

2 – o Januszu Korwin-Mikke

Są tacy w niektórych krajach jakie odwiedziłem, którzy mają jasne pojęcie drogi od socjalizmu do kapitalizmu, np. w Czechosłowacji p. Wacław Klaus, a w Polsce p. Janusz Korwin-Mikke. Z ich punktu widzenia problem kluczowy stanowi odebranie własności z rąk władzy państwa i przekazanie w ręce ludzi, chodzi im po prostu o usunięcie rządu na bok.

1 – o lunchu

Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady.

Milton Friedman (ur. 31 lipca 1912 w Nowym Jorku, zm. 16 listopada 2006 w San Francisco) – ekonomista amerykański, twórca monetaryzmu, laureat nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 1976 roku (wcześniej otrzymał John Bates Clark Medal, 1951), przedstawiciel chicagowskiej szkoły ekonomii. Zdecydowany obrońca i propagator wolnego rynku.

Źródło: http://wgospodarce.pl/opinie/20008-klasycy-ekonomii-10-cytatow-miltona-friedmana-wyjasniajacych-wszystko-o-gospodarce
Kontakt

02-488 Warszawa
ul. Wilczycka 31
od poniedziałku do piątku: 9 – 17
tel. (22) 299 59 75
fax (22) 844 05 41
e-mail: biuro@atlanti.pl

Nieruchomości MSW Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie projektu o nazwie „Prace badawczo-rozwojowe nad narzędziem wspierającym zarządzanie nieruchomościami wielolokalowymi” w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu: 597 201,93 PLN Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 440 004,24 PLN

Copyright (c) 2013 Nieruchomości MSW sp z o.o.